Mitsubishi MR-J2S-100A

Mitsubishi MR-J2S-100A to nowoczesny serwowzmacniacz, który zalicza się do gamy urządzeń MELSERVO-J2-Super. Podobnie jak inne produkty z tej serii, spełnia on ważną funkcję w układach sterujących o konstrukcji bazującej na pracy serwomechanizmu. Urządzenie to posiada na wyposażeniu specjalne funkcje do pozycjonowania, dzięki czemu jest wyjątkowo praktyczny. Wzmacniacz marki Mitsubishi charakteryzuje się mocą 100 W.

Jakie zalety posiada falownik Yaskawa V1000?

Falownik Yaskawa V1000 to jedno z urządzeń, które serwisujemy w Centrum Regeneracji. Profesjonalna naprawa tego przemiennika częstotliwości pozwala na przywrócenie go do stanu pełnej sprawności technicznej, niezależnie od rodzaju uszkodzeń. W serii tej występują modele zróżnicowane pod względem mocy, rodzaju zabezpieczeń czy innych parametrów, jednak w naszej firmie możemy sprawnie przeprowadzić liczne działania serwisowe. Zajmujemy się też sprzedażą falowników różnych marek, które można znaleźć w naszym sklepie internetowym. Należą do nich modele cenionych producentów z wielu popularnych serii, w tym Mitsubishi FR-D700, Omron J1000 i V1000, Sinamics V20 czy Siemens Micromaster.

Kompleksowe zastosowanie

Falowniki z tej rodziny to przemienniki częstotliwości ogólnego przeznaczenia. Z tego względu są bardzo uniwersalne i mogą wykonywać operacje zarówno podstawowe, jak i bardziej złożone. Urządzenia te sprawdzają się we współpracy z wrzecionami, podajnikami czy pompami, a także innymi systemami wymagającymi dużej prędkości obrotowej. Zakres zastosowań falowników Yaskawa znacząco podnosi prostota ich obsługi, zapewniana nawet mimo kompaktowych rozmiarów. Przemienniki częstotliwości cechują się wysoką mocą, a przy tym szybko wykrywają wszelkie zmiany prędkością i pozwalają na efektywny wzrost wydajności maszyny. Ich dodatkową zaletą jest możliwość skorzystania z opcjonalnego zasilania zewnętrznego, a także utrzymania przepływu danych i komunikacji w razie awarii.

Szybka instalacja i sprawna obsługa

Montaż falowników z tej serii odbywa się szybko i łatwo, co minimalizuje koszty i oszczędza cenny czas. Instalacja może się odbywać nawet na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, a konieczność złożonej konfiguracji jest zniwelowana poprzez wstępnie ustawione parametry. Wszystkie modele z serii V1000 są obsługiwane w identyczny sposób. Jako narzędzie wizualne służy oprogramowanie DriveWorksEZ, które wymaga jedynie przesuwania odpowiednich ikon do tworzenia unikalnych sekwencji i funkcji wykrywania oraz przenoszenia ich na falownik. Sama konfiguracja również odbywa się bardzo szybko ze względu na możliwość zastosowania bezśrubowego zacisku sterującego. W naszym Centrum Regeneracji naprawiamy też inne urządzenia, w tym serwo silniki.


Narzędzie elektryczne

Jak naprawić falownik Yaskawa V1000?

Falownik Yaskawa V1000 może być poddany regeneracji w przypadku występowania różnych problemów technicznych. Działania podejmowane przez nasz serwis dotyczą zarówno podstawowych usterek, jak i znacznie poważniejszych awarii. Na początek przeprowadzamy bezpłatną diagnostykę, która wymaga wykonania odpowiednich testów celem rozpoznania bezpośrednich lub pośrednich przyczyn nieprawidłowego działania aparatury. Na tym etapie określamy tez stopień użycia falownika. Modele z tej mogą być dotknięte różnymi problemami technicznymi, np. trudnościami z obsługą czy podłączeniem, brakiem reakcji na napięcie, utratą aktywności czy niekompatybilnością z innymi komponentami systemu automatyki.

Działania serwisowe

Po zakończeniu diagnostyki określamy zakres działań serwisowych, które będą odpowiednie dla tego modelu falownika. W przypadku awarii spowodowanych uszkodzeniami konstrukcyjnymi możemy wymienić zniszczone elementy na nowe lub poddać je regeneracji. Do takich podzespołów należą chociażby tranzystory i moduły, które nierzadko ulegają zanieczyszczeniu, przegrzaniu czy zalaniu. Awarie mogą być jednak spowodowane także eksploatacją urządzenia w niewłaściwym środowisku czy warunkach temperatury, co często prowadzi do uszkodzeń całego układu chłodzenia czy systemu zabezpieczeń. W takim przypadku zakres działań jest bardziej szeroki, a tym samym może wiązać się z koniecznością kompleksowej regeneracji całego falownika. W naszej firmie realizujemy też naprawy paneli operatorskich.

Profesjonalna regeneracja

Eksperci naszego Centrum Regeneracji zajmują się naprawami nie tylko części mechanicznych tego falownika, ale też jego serwisowaniem jego elementów elektronicznych. Podzespoły te mają istotny wpływ na prawidłowe działanie funkcji sterowania, a ich awarie najczęściej wynikają z obciążeń utrudniających poprawną pracę aparatury. W takim przypadku duże znaczenie ma sama specyfikacja techniczna modelu z serii V1000, które różnią się chociażby mocą, parametrami znamionowymi prądu wyjściowego czy zakresem obsługiwanych obciążeń. Podobnie wygląda to w przypadku innych serwisowanych przez nas urządzeń i elementów elektroniki przemysłowej. Zachęcamy do kontaktu z Centrum Regeneracji i sprawdzenia oferty naszego sklepu.