Naprawa paneli operatorskich

Naprawa paneli operatorskich często okazuje się jedynym sposobem na efektywne usunięcie różnych uszkodzeń i awarii tych urządzeń. Interfejsy HMI są podstawowym wyposażeniem wielu zakładów przemysłowych, ponieważ znacząco usprawniają komunikację operatorów z oprzyrządowaniem i ułatwiają obsługę systemu automatyki. Ich usterki mogą jednak prowadzić do problemów z prawidłową parametryzacją i wizualizacją, co utrudnia sterowanie instalacjami i uniemożliwia właściwe przekazywanie danych.

W jakich sytuacjach naprawa paneli operatorskich może być potrzebna?

Naprawa paneli operatorskich bardzo często pozwala na całkowite przywrócenie sprawności technicznej urządzeń HMI. Ich uszkodzenia nierzadko prowadzą do długich przestojów w realizacji procesów przemysłowych, przez co generują straty finansowe i wizerunkowe. Aby szybko uporać się z awariami, warto korzystać z usług naszego Centrum Regeneracji. Zajmujemy się przeglądami i konserwacją strategicznych urządzeń, dbając o sprawną identyfikację usterek oraz ich efektywne wyeliminowanie. Naprawy przeprowadzamy w przypadku mechanicznych uszkodzeń paneli HMI, zużycia ich części konstrukcyjnych, a także awarii spowodowanych niewłaściwą eksploatacją czy wadami fabrycznymi.

Usterki i uszkodzenia

Panele HMI są narażone na uszkodzenia różnego typu, które zwykle mają podobne przyczyny. Urządzenia te często ulegają awariom wyświetlacza i interfejsu dotykowego, które mogą wynikać z niskiej jakości podzespołów lub ich postępującego zużycia. W panelach często problemem okazuje się płyta główna, co wynika ze sporego poziomu złożoności całego układu. Interfejsy operatorskie serwisujemy także w przypadku usterek przycisków, matryc czy frontów, a także innych elementów zewnętrznych podatnych na intensywne użytkowanie. W naszym Centrum Regeneracji z powodzeniem naprawiamy układy komunikacyjne i połączeniowe HMI, których nieprawidłowa praca utrudnia korzystanie z portów wejściowych i wyjściowych. Zajmujemy się też serwisowaniem układów oświetlenia paneli, narażonych na wypalenie, co powoduje znaczne trudności z obsługą urządzenia. Oferujemy ponadto naprawy układów graficznych, których usterki uniemożliwiają poprawną wizualizację danych.
Naprawa Urządzenia

Na czym polega profesjonalna naprawa paneli operatorskich?

Naprawa paneli operatorskich wygląda podobnie w przypadku urządzeń HMI różnych producentów, takich jak Siemens, Weintek, Omron, Schneider, Bosch czy Mitsubishi. Z powodzeniem serwisujemy i regenerujemy interfejsy z najważniejszych serii, jak i mniej popularne modele. W każdym przypadku trafnie dobieramy niezbędne części zamienne dla uszkodzonych podzespołów, co daje pewność poprawnej pracy panelu oraz przedłużenia jego żywotności. W Centrum Regeneracji prowadzimy też sklep internetowy, gdzie znajdziesz wiele modeli HMI tych znanych marek, a także inne komponenty, np. sterowniki PLC, softstarty, serwowzmacniacze, styczniki i wyłączniki, zasilacze czy złącza. Zachęcamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą.

Identyfikacja awarii

Prace z panelem HMI rozpoczynamy od dokładnej diagnostyki, która umożliwia sprawną identyfikację przyczyn awarii oraz pozwala na określenie zakresu zadań serwisowych. Interfejs HMI starannie oceniamy zarówno pod kątem wizualnym, jak i jego sprawności technicznej. Diagnostykę w Centrum Regeneracji możesz zamówić całkowicie bezpłatnie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa danych, kluczowe znaczenie ma też wykonanie kopii zapasowej oprogramowania i ustawień parametrów. Nasi eksperci efektywnie testują wyświetlacz, wejścia i wyjścia, układ dotykowy oraz inne elementy urządzenia. Wiele paneli operatorskich pracuje w trudnych warunkach przemysłowych, co wiąże się z ryzykiem zanieczyszczenia lub nawet zalania. W razie potrzeby doczyszczamy wnętrze urządzenia za pomocą specjalistycznych narzędzi, a także oczyszczamy je w bezpiecznym środowisku. Fachowcy naszego Centrum Regeneracji zajmują się również naprawami różnych komponentów elektroniki przemysłowej, serwo silników czy falowników.

Serwisowanie i wymiana części

O zakresie podejmowanych prac decydują wyniki badania diagnostycznego. Z reguły podstawowe naprawy dotyczą ekranu dotykowego HMI oraz części frontowej obudowy. Jeżeli zachodzi taka konieczność, możemy oczywiście zająć się regeneracją lub wymianą innych komponentów panelu. Nasi fachowcy podejmują się napraw chociażby portów komunikacyjnych, zasilaczy, podświetlenia oraz pozostałych części. W razie potrzeby jesteśmy też w stanie wymienić zużyte podzespoły na nowe elementy oryginalne lub ich wysokojakościowe zamienniki. Po zakończeniu naprawy jeszcze raz testujemy urządzenie HMI, co ma na celu weryfikację usunięcia awarii. Z dużą starannością sprawdzamy poprawną pracę poszczególnych podzespołów. Naprawy przeprowadzamy ekspresowo, a także oferujemy bezpłatny odbiór sprzętu oraz jego transport po zakończeniu usługi serwisowej. Udzielamy też 12-miesięcznej gwarancji oraz proponujemy darmową ekspertyzę. Zapraszamy do kontaktu i wybrania naszej oferty.