Naprawa serwomotorów

Naprawa serwomotorów bardzo często okazuje się konieczna. Do uszkodzeń i awarii tych urządzeń wystąpić możne na różnych etapach pracy wykonawczych układów automatyki. Problemy te uniemożliwiają prawidłową realizację zadań z zakresu pozycjonowania czy sterowania, np. poprzez utratę dynamiki, obniżenie prędkości czy spadek precyzji. Aby skutecznie wyeliminować usterki jednostek serwo, warto skorzystać z usług serwisowych oferowanych przez nasze Centrum Regeneracji.

W przypadku jakich awarii zalecana jest naprawa serwomotorów?

Naprawa serwomotorów zalecana jest praktyczne zawsze, wówczas gdy w obrębie działania danej jednostki wystąpią jakiekolwiek nieprawidłowości. Rodzaj przeprowadzanych czynności serwisowych jest ściśle uzależniony od typu awarii. Niesprawny serwomotor może nie być w stanie prawidłowo komunikować się ze sterownikami, pobierać danych z enkodera, realizować zadań związanych z ruchem, utrzymywać osi w wybranym położeniu, kontrolować obciążeń czy zmieniać kierunków obrotu. Jeżeli urządzenie zmaga się z tego rodzaju dysfunkcjami, podjęcie odpowiedniej diagnostyki i przeprowadzenie naprawy to najlepsze rozwiązanie.

Typowe usterki

Serwomotory to urządzenia bardzo zaawansowane konstrukcyjnie, przez co narażone są na wiele typowych awarii. Problemy techniczne mogą mieć zróżnicowane podłoże, dlatego w przypadku każdej usterki konieczne jest dokładne określenie przyczyn zaistnienia wady. W zależności od modelu jednostki może mieć ona różne zastosowanie. Z tego względu awarie najczęściej dotyczą podstawowych funkcji, które z jakiegoś powodu nie mogą być prawidłowo realizowane. Dotyczy to np. trudności z utrzymaniem prędkości wału zadanej przez operatora bądź przemieszczaniem go pod żądanym kątem. Serwomotor może też zawodzić na etapie osiągania wymaganej liczby obrotów. Wiele modeli narażonych jest na utratę precyzji przy zachowywaniu wybranej pozycji lub prędkości obrotowej, do czego dochodzi zwykle pod wpływem zakłóceń na skutek spadku napięcia zasilania czy zmiany obciążenia wału.

Źródła uszkodzeń

Donec lacus arcu, ultricies eget neque eget, rhoncus convallis sapien. Proin dui leo, vehicula et Przyczyny wystąpienia awarii w tych urządzeniach mogą być bardzo zróżnicowane. Jeżeli nie jest ono w stanie prawidłowo kompensować pozycji, jednostka może mieć trudności z właściwą synchronizacją. Poszczególne modele mają też charakterystyczne wady fabryczne, które uwidoczniają się na etapie eksploatacji. W niektórych urządzeniach stosowane są niskiej jakości podzespoły zewnętrzne i wewnętrzne, co dodatkowo zwiększa ryzyko ich uszkodzenia. Przyczyną awarii mogą być błędy montażowe i instalacyjne, a także niewłaściwe warunki użytkowania. Sprzęt tego typu narażony jest wówczas na uszkodzenia o charakterze mechanicznym, np. pod wpływem upadku z dużej wysokości. Do usterek nierzadko dochodzi na skutek niewłaściwej konfiguracji sprzętowej.

Proces naprawy serwomotorów

Naprawa serwomotorów w Centrum Regeneracji

Naprawa serwomotorów to usługa, którą z powodzeniem możemy zrealizować w naszym Centrum Regeneracji. Oferujemy naszym klientom darmową wycenę, bezpłatny transport urządzeń oraz odpowiednio długą gwarancję poserwisową. W działaniach naprawczych wykorzystujemy odpowiednio dobrane części, a także staramy się jak najszybciej doprowadzić każdy serwomotor do stanu pełnej sprawności. Dysponujemy kompleksowo wyposażonymi stanowiskami warsztatowymi, nowoczesnymi urządzeniami oraz doświadczonym zespołem fachowców. W Centrum Regeneracji zawsze gwarantujemy profesjonalną pomoc specjalistów z działu techniczno-handlowego, a także zapewniamy wysoką jakość usług.

Obsługa serwisowa

Nasz obsługa serwisowa obejmuje zarówno naprawy, jak i diagnostykę. W ten sposób możemy trafnie określić przyczyny problemu, a następnie dostosować do nich najlepsze środki zaradcze. Przeprowadzamy działania na serwomotorach wykorzystywanych w różnych zastosowaniach, w tym jednostki pracujące na liniach przemysłowych, w robotach czy też przy maszynach CNC. Podejmujemy się pełnozakresowych napraw urządzeń najpopularniejszych producentów, takich jak Siemens, Lenze, Bosch, Parker, Schneider, Control Techniques, Indramat, Elau, Baumuller, KEB, Danaher, Seidel, Beckhoff, Sew czy Kollmorgen. Po zrealizowaniu usługi każdy serwomotor testujemy pod kątem prawidłowej pracy i ogólnego stanu technicznego.

Zakres serwisu

W Centrum Regeneracji przeprowadzamy naprawy zarówno typowe, jak i bardziej zaawansowane. Jesteśmy również w stanie wykonać bieżący przegląd serwomotoru. Nasza obsługa obejmuje m.in. wymianę uszczelnień, wałów, sprężenia zwrotnego czy łożysk, a także regenerację obsad oraz szereg innych specjalistycznych czynności. W razie potrzeby przeprowadzamy testy wyważania wirnika, kontrole uzwojenia czy serwis korpusów. Do tej pory zrealizowaliśmy wiele napraw, podczas których zawsze utrzymujemy wysoki poziom staranności oraz rzetelności. Zachęcamy do skorzystania z oferty serwisowej Centrum Regeneracji.