Naprawa serwosilników

Naprawa serwosilników jest najlepszym sposobem na szybkie, bezpieczne i skuteczne wyeliminowanie uszkodzeń występujących w jednostkach serwonapędowych. Aby urządzenia te poprawnie spełniały swoje zadania w wykonawczych układach automatyki, muszą bezawaryjnie realizować zadania związane ze sterowaniem oraz pozycjonowaniem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku aplikacji, które wymagają zachowania wysokiej precyzji, dużej dynamiki lub odpowiedniej prędkości działania. Usługi serwisowe w tej dziedzinie świadczy nasze Centrum Regeneracji.

Kiedy niezbędna jest naprawa serwosilników?

Naprawa serwosilników może się okazać niezbędna w bardzo wielu sytuacjach. W obrębie jednostki występują różne uszkodzenia i usterki, których rodzaj determinuje zakres przeprowadzanych przez nas działań serwisowych. Jedynie w pełni sprawne urządzenia mogą bez problemu pobierać dane z enkodera i współpracować z serwo-sterownikiem, a tym samym prawidłowo spełniać wszystkie swoje funkcje. Jeżeli silnik serwo nie jest w stanie precyzyjnie zatrzymywać osi w docelowym położeniu, szybko realizować zadań związanych z ruchem, zmieniać kierunków obrotu czy kontrolować położenia obciążeń, konieczna jest jego naprawa.

Problemy techniczne

Na skorzystanie z usług naszego Centrum Regeneracji warto zdecydować się wówczas, gdy wystąpią typowe objawy problemów technicznych serwosilnika. Symptomy te bywają bardzo zróżnicowane, dlatego w wielu przypadkach niezbędna jest kompleksowa diagnostyka. Jednostka może mieć problemy z utrzymaniem zadanej prędkości wału lub przemieszczaniem go pod wybranym kątem, a także sprawiać trudności z osiąganiem żądanej liczby obrotów. Silniki serwo narażone są też na utratę zdolności utrzymywania wybranej prędkości obrotowej lub pozycji, co może być związane z występowaniem zakłóceń spowodowanych zmianą obciążenia wału czy spadkiem napięcia zasilania.

Przemysłowa hala produkcyjna

Przyczyny awarii i uszkodzeń

Do awarii i uszkodzeń silników serwo dochodzi z wielu różnych przyczyn. Utrata zdolności jednostki do prawidłowej synchronizacji może być spowodowana np. problemami z dokonaniem kompensacji pozycji. Wiele serwosilników zmaga się z usterkami wynikającymi z wad fabrycznych danego modelu, a także niskiej jakości komponentów wewnętrznych oraz zewnętrznych. Do awarii nierzadko dochodzi również na skutek nieprawidłowego montażu lub niewłaściwej eksploatacji, włącznie z użytkowaniem w warunkach zwiększających ryzyko uszkodzeń. Silnik narażony jest wówczas na urazy mechaniczne np. po upadku z większej wysokości. Jednostka może być też nieprawidłowo skonfigurowana lub źle amortyzowana, co również podnosi ryzyko poważnych awarii.

Jak wygląda naprawa serwosilników w Centrum Regeneracji?

Naprawa serwosilników jest jednym z podstawowych elementów naszej oferty. Zapewniamy darmowy transport urządzeń oraz długą gwarancję poserwisową, a także bezpłatną wycenę usługi. Naprawy przeprowadzamy skutecznie i szybko, wykorzystując do tego wysokiej jakości komponenty. Nasze stanowiska warsztatowe wyposażone są w nowoczesne urządzenia, a realizacją usług zajmują się doświadczeni pracownicy. Skorzystanie z usług Centrum Regeneracji to gwarancja niezmienności jakości oraz profesjonalnego doradztwa, udzielanego przez wykwalifikowanych specjalistów działu techniczno-handlowego.

Zakres oferty

W naszym serwisie wykonujemy pełnozakresowe naprawy silników serwo wielu głównych producentów, w tym takich marek, jak: Siemens, Bosch, Indramat, Lenze, Baumuller, Danaher, Beckhoff, Kollmorgen, Sew, Seidel, KEB, Elau, Control Techniques, Parker, SBB czy Schneider. Na wyposażeniu posiadamy profesjonalny sprzęt, który pozwala nam skutecznie kontrolować działanie sprężenia zwrotnego oraz stanu uzwojenia powierzonych urządzeń. Serwisujemy jednostki pracujące w robotach, maszynach CNC czy na liniach przemysłowych. Nasze usługi obejmują nie tylko naprawy, ale również kompleksową diagnostykę. Działania te pozwalają na profesjonalne rozpoznanie przyczyn awarii oraz dopasowanie najlepszych metod serwisowych.

Usługi naprawcze

Oferta Centrum Regeneracji obejmuje profesjonalne naprawy oraz bieżące przeglądy silników serwo. Jesteśmy w stanie sprawnie wymienić łożyska, uszczelnienia czy sprężenie zwrotne, a także dokonać regeneracji obsad oraz podjąć się działań serwisowych. W naszym zakładzie możesz też zlecić kontrolę uzwojenia stojana czy testy wyważania wirnika. Przeprowadzamy serwis korpusów i wymieniamy wały, za każdym razem stosując wysokiej klasy komponenty. Do każdego urządzenia podchodzimy kompleksowo, o czym świadczy nasze bogate doświadczenie oraz ogromna liczba zrealizowanych do tej pory napraw. Wszystkie usługi staramy się przeprowadzać rzetelnie i starannie, a przy tym bardzo szybko. Zapraszamy do skorzystania z oferty Centrum Regeneracji oraz zachęcamy do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań.