Naprawa silników Siemens

Naprawa silników Siemens jest najlepszym sposobem na wyeliminowanie różnych usterek, które pojawiają się w jednostkach napędowych tej firmy. Urządzenia tego producenta występują w bardzo szerokim zakresie mocy oraz różnych wariantach konstrukcyjnych, a także mogą być zasilane z sieci elektroenergetycznej lub za pośrednictwem przekształtników częstotliwości. Naprawami tych jednostek zajmuje się nasze Centrum Regeneracji.

Kiedy konieczna jest naprawa silników Siemens?

Naprawa silników Siemens zalecana jest zawsze wtedy, gdy występują problemy z ich prawidłowym działaniem. Jednostki napędowe tego producenta charakteryzują się wysoką sprawnością, dużą kulturą pracy oraz niskim poziomem drgań, a także mogą funkcjonować w szerokim zakresie temperatury otoczenia. Nie są niestety pozbawione wad fabrycznych oraz specyficznych rozwiązań konstrukcyjnych, które zwiększają ich podatność na uszkodzenia oraz awarie. Usterki te mogą doprowadzić do przerw w pracy oraz kosztownych przestojów, co jest szczególnie niekorzystne na liniach produkcyjnych. Sposobem na uniknięcie tych konsekwencji jest odpowiednia obsługa serwisowa.

Najczęstsze problemy

Na uszkodzenia narażone są praktycznie wszystkie silniki elektryczne tej marki, włącznie z modelami w wykonaniu łapowym oraz kołnierzowym. W jednostkach tych najczęściej występują problemy z uzwojeniem, usterkami zacisków czy przerwaniem linek. Jednostki Siemens są też podatne na inne awarie, w tym utratę stabilności mocowania pakietu, nadmierne zużycie gniazda tarczy łożyskowej, wyeksploatowanie czopa wału czy zbyt duże poluzowanie wirnika. Wiele jednostek zmaga się też z rozregulowaniem parametrów, co wymaga przeprowadzenia konkretnych pomiarów elementów obudowy, pakietu wirnika czy rezystencji na uzwojeniach. Po wykryciu źródeł ewentualnych zwarć, niewłaściwego wyważenia dynamicznego wirnika czy występowania luzów podejmujemy działania chroniące maszynę przed utratą wydajności. Serwis realizujemy na wielu elementach jednostki, w tym łożyskach, tarczach, uzwojeniu czy wałach.

Część silnika Siemens

Zasadność przeprowadzenia serwisu

Jednostki elektryczne Siemens działają dzięki zamianie energii elektrycznej w mechaniczną. Jedynie w pełni sprawna jednostka będzie w stanie efektywnie wykorzystać proces oddziaływania na siebie pola magnetycznego oraz prądu, dlatego wszystkie łożyska, szczotki, trzymacze, uzwojenia oraz inne elementy muszą pracować prawidłowo. Nasza obsługa serwisowa pozwala na przywrócenie wszystkich komponentów silnika do nienagannego stanu, a tym samym eliminuje konieczność inwestycji w zupełnie nowy napęd. Działania związane z naprawą i regeneracją przedłużają żywotność jednostki, pozwalając tym samym na zwiększenie jej możliwości eksploatacyjnych w warunkach przemysłowych. Zakres realizowanych przez nas prac zależy od rodzaju zniszczeń i awarii, a także samego elementu wymagającego naprawy.

Jak wygląda naprawa silników Siemens w Centrum Regeneracji?

Naprawa silników Siemens to jedna z usług realizowanych przez Centrum Regeneracji. W zależności od specyfiki problemu możemy przeprowadzić regenerację zniszczonych elementów lub wymienić uszkodzone komponenty. Proces ten odbywa się w kilku etapach, z których każdy wymaga bardzo dużej staranności. Przy okazji wymieniamy łożyska i uszczelnienie silnika, a także przeprowadzamy niezbędne testy oraz nakładamy nowy lakier. W Centrum Regeneracji serwisujemy jednostki napędowe Siemens z wielu popularnych serii, w tym różne modele napędzane prądem stałym i zmiennym.

Przebieg serwisu

Aby przeprowadzić naprawę jednostki napędowej, zwykle musimy go zdemontować. Przeprowadzamy następnie szczegółowe kontrole najważniejszych podzespołów jednostki, oceniając ich stan. Na podstawie oględzin bezpłatnie określamy zarówno plan naprawy, jak i kosztorys. Po dokonaniu diagnostyki oraz ustaleniu wszystkich szczegółów nasi mechanicy przystępują do właściwej pracy. Większość napraw wymaga odpowiedniego przezwojenia jednostki, dostosowania różnych parametrów oraz wykonania różnych działań na wale czy tarczach łożyskowych. Jeżeli konieczna okaże się wymiana przezwojenia, zwykle musimy przeprowadzić całkowity demontaż maszyny. Prace kończą się ponownym montażem napędu oraz przygotowaniem go do dalszej pracy.

Czas i cena

Czas trwania serwisu zależy w dużym stopniu od zakresu uszkodzeń, które występują w powierzonej nam jednostce. Wiąże się to z koniecznością bardzo dokładnej analizy poszczególnych części. Wiele zależy także od modelu i mocy serwisowanego silnika, ponieważ niektóre urządzenia wymagają bardziej skomplikowanych prac. Jeżeli elementy danej jednostki firmy Siemens muszą być poddane regeneracji, czas trwania usługi wydłuża się w stosunku do bezpośredniej wymiany komponentów. W naszym zakładzie naprawy zawsze staramy się przeprowadzić ekspresowo, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrealizować je do 5 dni roboczych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług oraz zachęcamy do kontaktu w razie pytań.