Serwis automatyki przemysłowej

Serwis automatyki przemysłowej skupia się na naprawie wielu maszyn i urządzeń tego typu. W zależności od przyczyn awarii uszkodzeniom i usterkom ulegać mogą różne ich komponenty, podzespoły oraz inne elementy. Nawet sprzęt automatyki przemysłowej najlepszych producentów narażony jest na występowanie wielu nieprawidłowości, np. na skutek niewłaściwej pracy, wyeksploatowania czy źle dobranych parametrów. Usługi serwisowe w zakresie takich maszyn i urządzeń oferuje nasze Centrum Regeneracji.

Kiedy serwis automatyki przemysłowej może się okazać przydatny?

Serwis automatyki przemysłowej pozwala na przywrócenie do prawidłowego stanu różnych produktów, które na określonym etapie pracy w zakładzie przestają sprawnie funkcjonować. Z naszych usług bardzo często korzystają przedsiębiorstwa posiadające na wyposażeniu dużo tego typu sprzętów, co wynika ze specyfiki prowadzonej działalności - np. produkcyjnej. Podzespoły automatyki przemysłowej mogą stracić swoją sprawność mechaniczną lub elektryczną podczas bezpośredniego działania, a związane z tym awarie stanowią przyczynę przerw w funkcjonowaniu całego obiektu oraz strat finansowych na skutek przestojów.

Elementy automatyki poddawane regeneracjom i naprawom

Sprzęt automatyki przemysłowej jest bardzo zaawansowany technologicznie oraz konstrukcyjnie. Z uwagi na specyfikę operacji wykonywanych przez takie urządzenia i maszyny, ryzyko występowania awarii może być dość wysokie. Uszkodzenia dotyczą nie tylko pojedynczych elementów i części, ale też całych układów sterowania, monitorowania czy zarządzania. W naszym Centrum Regeneracji możemy zająć się naprawą, konserwacją i regeneracją różnych komponentów systemu automatyki, które znajdują zastosowanie w środowisku przemysłowym. Do najczęściej serwisowanych przez nas produktów należy przede wszystkim wyposażenie wykonawcze i sterownicze. Dotyczy to m.in. programowalnych sterowników logicznych, serwosilników, falowników, wzbudników, paneli operatorskich HMI. Naprawiamy sprzęt wielu producentów, takich jak m.in. Siemens, Yaskawa, Lenze, Schneider czy Omron.     Część komputera

Najczęstsze przyczyny usterek

Elementy automatyki przemysłowej narażone są na liczne awarie, które mogą występować z różnych przyczyn. Podatność na usterki wynika zarówno ze specyfiki pracy takich maszyn i urządzeń, jak i warunków ich eksploatacji oraz charakterystyki samej branży. Częstotliwość uszkodzeń w dużym stopniu zależy od rodzaju sprzętu oraz środowiska, w którym jest użytkowany. Niektóre produkty szybciej się zużywają, ponieważ pracują z większą intensywnością. Inne komponenty mogą natomiast ulec rozregulowaniu lub zniszczeniu pod wpływem eksploatowania w nieodpowiednim obszarze roboczym. Przyczyną awarii nierzadko jest zwarcie, do którego może dojść na skutek kontaktu z wilgocią, kurzem, pyłem lub innymi zanieczyszczeniami. Usterki często powstają pod wpływem osłabienia łączeń lutowniczych sprzętu, spowodowanego wysoką temperaturą otoczenia oraz związanym z tym przegrzaniem. Do przerw w obwodach dochodzi w wyniku przepięć oraz skurczowej pracy spoiwa. Wiele usterek elementów automatyki przemysłowej wynika też z występowania wad producenckich w danym modelu czy serii, a także niewłaściwego skonfigurowania lub użytkowania sprzętu.

Dlaczego warto zdecydować się na serwis automatyki przemysłowej w Centrum Regeneracji?

Serwis automatyki przemysłowej oferuje nasze Centrum Regeneracji, w którym jesteśmy w stanie naprawić wszystkie standardowe oraz zaawansowane uszkodzenia i usterki sprzętu tego typu. Przed rozpoczęciem prac wykonujemy specjalistyczną diagnostykę, pozwalającą na właściwe rozpoznanie specyfiki awarii oraz dopasowanie do niej najlepszych środków zaradczych. Usługi realizujemy ekonomicznie, szybko i efektywnie, dzięki czemu sprawnie przywracamy sprzęt automatyki przemysłowej do prawidłowego stanu. Dysponujemy zaawansowanym wyposażeniem i odpowiednimi umiejętnościami, a nasze doświadczenie daje gwarancję skutecznego uporania się z każdym problemem technicznym.

Specjalistyczna obsługa

Maszyny i urządzenia automatyki przemysłowej wymagają nie tylko korygowania bieżących nieprawidłowości, ale też systematycznej wymiany kluczowych części oraz podejmowania właściwych działań zapobiegawczych. Takie czynności mogą przedłużyć żywotność sprzętu, a także korzystnie wpłynąć na jego wydajność oraz efektywność eksploatacji. Naprawiane komponenty wyposażamy też w odpowiednią izolację, co chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi. W ten sposób można zabezpieczyć elementy, które narażone są na oddziaływanie niekorzystnych warunków środowiskowych w przemyśle. Komponenty zamienne dobieramy z rozbudowanych baz części, a w przypadku braku możliwości serwisowania proponujemy klientowi korzystne i praktyczne rozwiązania zastępcze. Wszystkie działania wykonujemy zgodnie z zaleceniami producentów, co zapewnia bezpieczeństwo. Zapraszamy do skorzystania z usług Centrum Regeneracji w zakresie automatyki przemysłowej.