Serwis elektroniki przemysłowej

Serwis elektroniki przemysłowej zajmuje się naprawami, konserwacją i regeneracją podzespołów, komponentów oraz innych elementów elektronicznych wykorzystywanych w urządzeniach i maszynach przemysłowych. Usługi tego typu często okazują się konieczne w przedsiębiorstwach, które korzystają z takiego wyposażenia w ramach prowadzonej działalności. Profesjonalny serwis oferuje Centrum Regeneracji.

Czym zajmuje się serwis elektroniki przemysłowej?

Serwis elektroniki przemysłowej świadczy usługi, które pozwalają na przywrócenie do pełnej sprawności elektrycznej i mechanicznej różnych podzespołów. Naprawa, konserwacja czy regeneracja może być konieczna zarówno w przypadku awarii danego komponentu, jak i jego naturalnego zużycia. W przemyśle stosowanych jest bardzo wiele elementów elektronicznych, takich jak sterowniki oraz inne części maszyn, sieci czy systemów. Uszkodzenia tych komponentów na skutek intensywnej eksploatacji sprawiają, że mogą one wymagać kompleksowych prac serwisowych.

Jakie komponenty elektroniczne najczęściej ulegają awariom?

Elektronika przemysłowa zwykle ulega uszkodzeniu bezpośrednio podczas wykonywania określonych procesów technologicznych. Usterki mogą dotyczyć różnych maszyn, systemów i układów. Najczęściej awarie występują w elementach urządzeń odpowiadających za realizację procesów produkcyjnych, transportowych i montażowych. Działań serwisowych mogą wymagać zwłaszcza elementy pomiarowo-kontrolne, włącznie z rejestratorami, falownikami, miernikami, wskaźnikami, przetwornikami, czujnikami oraz innymi podzespołami specjalistycznej aparatury. Uszkodzenia występują także w wyposażeniu sterowniczym i wykonawczym, do którego należą panele operatorskie, sterowniki PLC czy komputery przemysłowe. Napraw wymagać mogą ponadto elementy sieci przemysłowych, systemów wizualizacji i kontroli czy systemów komunikacyjnych.

Jakie mogą być przyczyny uszkodzeń elektroniki przemysłowej?

Komponenty elektroniczne stosowane w przemyśle ulegają uszkodzeniom z różnych powodów. Częstotliwość i ryzyko występowania awarii elementów zależy w dużym stopniu od środowiska ich eksploatacji, a także specyfiki samej branży. Niektóre części zużywają się w sposób naturalny, na skutek intensywnej i ciągłej pracy. Inne komponenty mogą utracić swoją funkcjonalność pod wpływem użytkowania w niesprzyjającym środowisku, np. pod wpływem przegrzania elementów lub utraty pojemności kondensatorów. Powszechną przyczyną usterek są zwarcia, występujące na skutek gromadzenia się zanieczyszczeń w postaci pyłu. Do awarii nierzadko dochodzi w przypadku części generujących duże temperatury, w wyniku występowania pęknięć połączeń lutowniczych. Przerwy w obwodach elektrycznych spowodowane są skurczową pracą spoiwa, natomiast zjawisko elektryczności statycznej może wywołać różne przepięcia. Nie bez znaczenia pozostają uszkodzenia związane z niewłaściwym użytkowaniem komponentów przez pracowników.

Centrum Regeneracji - profesjonalny serwis elektroniki i automatyki przemysłowej

Serwis elektroniki i automatyki przemysłowej prowadzi Centrum Regeneracji. Naszą specjalizacją są wszelkiego rodzaju usługi naprawcze, które realizujemy efektywnie oraz ekonomicznie. Oferujemy profesjonalną pomoc zarówno w przypadku standardowych uszkodzeń, jak i poważnych awarii zagrażających pracy całego systemu. Realizujemy kompleksowe usługi w szerokim zakresie, włącznie z serwisem sterowników PLC i CNC, paneli operatorskich, komputerów przemysłowych, płyt CPD, regulatorów, zasilaczy, modułów wejść i wyjść czy falowników znanych producentów.

Naprawa elektroniki przemysłowej

Jak wygląda nasza oferta?

Zajmujemy się naprawami komponentów elektroniki przemysłowej w bardzo szerokim zakresie. Posiadamy bogate doświadczenie w serwisowaniu tego rodzaju elementów, a także mamy dostęp do nowoczesnego wyposażenia i specjalistycznych narzędzi. W naszych działaniach wykorzystujemy innowacyjne metody diagnostyczne, które zapewniają wysoką skuteczność w rozpoznawaniu specyfiki problemu. Do zalet naszego Centrum należy zaawansowane zaplecze logistyczne, a także gwarancja bezpośredniego dostępu do rozbudowanych baz danych części zamiennych wielu producentów. Działania serwisowe prowadzimy zgodnie z obowiązującymi standardami oraz zaleceniami specjalistów, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko zrealizować wszystkie naprawy. Centrum Regeneracji oferuje usługi na ternie Warszawy, Wrocławia oraz Poznania.

Jak realizujemy usługi serwisowe?

Aby zlecić usługę serwisową w naszym Centrum, wystarczy nawiązać kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez formularz na stronie internetowej. Jesteśmy w stanie przeprowadzić naprawę zarówno konkretnej części, jak i całego urządzenia elektronicznego. Naszym klientom oferujemy darmową wysyłkę sprzętu i transport na terenie całej Polski, a także zapewniamy bezpłatną i szybką wycenę usługi serwisowej - nigdy nie przekracza ona 40 proc. wartości całkowicie nowego elementu. Wszystkie prace realizujemy sprawnie i rzetelnie, wykorzystując do tego podzespoły o potwierdzonej jakości. Nasi klienci mogą liczyć na bezpieczną współpracę, a także dwutygodniowy okres testowy. Staramy się ekspresowo podejść do każdego zadania, dzięki czemu realizujemy usługi w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych. Zapewniamy niezmienność jakości oferowanych działań serwisowych oraz powtarzalność uzyskanych efektów.

Jakie są zalety naszego serwisu?

Nasz usługi serwisowe polecane są zwłaszcza firmom produkcyjnym, w których wykorzystywanych jest wiele komponentów elektroniki przemysłowej. W tego rodzaju przedsiębiorstwach dużą część kapitału obrotowego obejmuje kapitał, który ulokowany jest w zapasach magazynowych wymaganych do utrzymania ruchu. Skorzystanie z naszej oferty stanowi okazję do ograniczenia kosztów utylizacji odpadów, zmniejszenia wydatków produkcyjnych oraz zredukowania emisji szkodliwych dla środowiska zanieczyszczeń. Centrum Regeneracji to rzetelny partner biznesowy, który kompleksowo podchodzi do działań serwisowych. W przypadku braku możliwości naprawy dostarczonych komponentów elektroniki przemysłowej, możemy zaoferować najbardziej opłacalne i ekonomiczne rozwiązanie zastępcze.

Dlaczego warto wybrać serwis elektroniki przemysłowej w Centrum Regeneracji?

Serwis elektroniki przemysłowej oferowany przez nasze Centrum Regeneracji to najlepszy sposób na profesjonalną naprawę. Zapewniamy klientom niezobowiązującą wyceną, a także darmowy odbiór i wysyłkę sprzętu na obszarze całego kraju. Na przeprowadzane działania serwisowe udzielamy rocznej gwarancji, zabezpieczając w ten sposób interesy przedsiębiorców. Dysponujemy siecią profesjonalnych pracowników, którzy działają w trzech centrach usługi i sprzedaży. Współpraca z nami obniża koszty prowadzenia działalności, związane z zakupem trudno dostępnych komponentów. Zapraszamy do skorzystania z usług serwisowych Centrum Regeneracji, a także zachęcamy do nawiązania kontaktu i zadawania pytań.