Serwis falowników ABB

Serwis falowników ABB polecany jest zawsze wówczas, gdy występują różnego rodzaju problemy z prawidłową pracą przemienników częstotliwości tej marki. Urządzenia tego producenta narażone są na liczne awarie i uszkodzenia, które dotyczą poszczególnych części mechanicznych i elektronicznych. Kompleksowego serwisowania mogą wymagać rozmaite komponenty falownika, w tym jego rezystory, filtry, moduły, panel sterujący oraz inne mniej lub bardziej podstawowe elementy.

Kiedy warto zdecydować się na serwis falowników ABB?

Serwis falowników ABB oferuje nasze Centrum Regeneracji, gdzie przeprowadzamy w pełni profesjonalne naprawy urządzeń tej marki. Dotyczy to zarówno modeli kompaktowych, jak i maszynowych. ABB jest jednym z wiodących producentów elementów automatyki przemysłowej, który oferuje falowniki w wielu różnych seriach. Do ich zalet należy przystępny interfejs, łatwa konfiguracja czy bogaty zestaw funkcji, a także szereg usprawnień podnoszących efektywność energetyczną układów napędowych. Falowniki tej marki występują w różnych zakresach mocy, zapewniając przy tym wysoką precyzję sterowania i łatwy montaż. Urządzenia te posiadają obudowy o dużym stopniu ochrony i inne zabezpieczenia, jednak wciąż narażone są na usterki.

Najczęstsze przyczyny awarii

Przemienniki częstotliwości ABB są na szeroką skalę wykorzystywane w wielu dziedzinach automatyki. Ze względu na wysoki poziom zaawansowania konstrukcyjnego i technologicznego poszczególne modele dedykowane są konkretnym zastosowaniom i mogą pracować w określonych środowiskach. Ich eksploatacja jest zazwyczaj dość intensywna, co pozostaje nie bez wpływu na ryzyko awarii. Uszkodzeniom najczęściej ulegają falowniki, które obsługują ruch z możliwością regulacji momentu obrotowego i prędkości oraz realizują prace wymagające bardzo precyzyjnego pozycjonowania. Za usterki odpowiadać może nie tylko nadmierne eksploatowanie przemiennika, ale też jego niewłaściwa obsługa czy konserwacja. Awarie pojawiają się nawet w najlepiej ocenianych falownikach ABB, niezależnie od stopnia ochrony IP czy rodzaju przyznanych certyfikatów. W naszym Centrum naprawiamy też inne urządzenia, w tym serwosilniki i panele operatorskie.

Jak wygląda specjalistyczny serwis falowników ABB?

Serwis falowników ABB oferowany przez nasze Centrum Regeneracji pozwalana wyeliminowanie różnego rodzaju problemów technicznych, które występują w urządzeniach tej firmy. Jesteśmy w stanie przeprowadzić naprawy zarówno przemienników mocowanych naściennie, jak i tych przeznaczonych do montażu bezpośrednio przy silnikach lub w szafie rozdzielczej. Z powodzeniem usuwamy awarie powierzchowne i rutynowe, a także te poważne i wymagające znacznego zaangażowania specjalistów. W ten sposób możemy skutecznie przywrócić falownik do prawidłowej pracy w każdym środowisku przemysłowym.

  Zakład przemysłowy

Rozpoznanie problemu

Aby rozpocząć serwisowanie przemiennika marki ABB, musimy na początek wykonać specjalistyczną diagnostykę. Przyczyny usterek falownika mogą być różne, dlatego niezbędne jest przeprowadzenie kompleksowych testów. Na tym etapie ustalamy źródła problemu, co odbywa się poprzez dokładną analizę uszkodzeń oraz ocenę stopnia zużycia wszystkich komponentów urządzenia. Duże znaczenie mają aspekty związane z właściwym użytkowaniem sprzętu przez operatorów czy poprawnością jego podłączenia w zakładzie, a także stopniem kompatybilności danego modelu z innymi sprzętami obecnymi w układzie automatyki. Diagnostyka w wielu przypadkach przebiega sprawnie z uwagi na widoczne oznaki usterki, np. brak aktywności diod i wyświetlacza, problemy z reakcją na napięcie przy załączaniu czy informowanie o błędach. Na naszej stronie można zamówić bezpłatną diagnozę.

Naprawa elementów konstrukcyjnych

W Centrum Regeneracji jesteśmy w stanie wyeliminować wiele problemów, które są następstwem uszkodzeń części mechanicznych falownika ABB. Za niewłaściwą pracę modułów czy tranzystorów może odpowiadać zalanie wodą, przegrzanie czy obecność zanieczyszczeń, co często jest spowodowane wypadkiem przy pracy lub niedbałą obsługą. Falownik może się zepsuć także w wyniku eksploatacji w niewłaściwej temperaturze otoczenia bądź też zamontowania go w nieodpowiednim miejscu. W Centrum Regeneracji z powodzeniem naprawiamy nawet układy chłodzenia bazujące na wentylatorach czy systemy zabezpieczające, a także wejścia cyfrowe i analogowe. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, podczas prac serwisowych wykorzystujemy części zamienne.

Regeneracja elektroniki

W falownikach nierzadko następują awarie części elektronicznych, które odpowiadają przede wszystkim za sterowanie. Ich uszkodzenia mogą być spowodowane obciążeniami mechanicznymi, utrudniającymi przetwornicy właściwą pracę. Zakres działań serwisowych zależy w tym przypadku od modelu przemiennika ABB i jego serii, a tym samym indywidualnej specyfikacji technicznej. Jesteśmy w stanie zregenerować zarówno falowniki uniwersalne, jak i te bardziej specjalistyczne. W tych pierwszych funkcje obsługi i rozruchu są zwykle bardziej ograniczone, co ułatwia serwisowanie. Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą Centrum Regeneracji.