Serwis falowników Danfoss

Serwis falowników Danfoss warto odwiedzić, gdy przetwornica częstotliwości tego producenta ulegnie awarii. Urządzenia te łączą w sobie intuicyjną obsługę, prostotę montażu i niezawodność pracy, dzięki czemu często wybierane są do sterowania napędami. Danfoss posiada w ofercie falowniki z różnych serii dedykowanych konkretnym branżom, zwłaszcza tych wykorzystujących asynchroniczne silniki elektryczne AC. Ulegają one jednak różnym uszkodzeniom i usterkom, którymi powinni zająć się fachowcy.

Jakimi problemami zajmuje się serwis falowników Danfoss?

Serwis falowników Danfoss może być skoncentrowana na różnych mechanicznych i elektronicznych komponentach tych urządzeń. Profesjonalnymi naprawami przemienników częstotliwości tej marki zajmuje się nasze Centrum Regeneracji, gdzie z powodzeniem eliminujemy problemy dotyczące modułów, paneli, filtrów, rezystorów oraz wielu innych części. Serwisowaniu możemy poddać falowniki z różnych serii tego producenta, w tym popularnymi Micro Drive FC 51 czy Refrigeration Drive FC 103. Urządzenia marki Danfoss dysponują licznymi zabezpieczeniami i solidnymi obudowami, jednak wciąż narażone są na nagłe awarie.

Uszkodzenia, awarie i usterki przemienników częstotliwości

Przetwornice częstotliwości Danfoss wykorzystywane są w wielu zakładach przemysłowych. Ze względu na ich wysoki poziom techniczny i solidną konstrukcję modele z poszczególnych serii mogą być używane do licznych aplikacji i działają w zróżnicowanych warunkach eksploatacyjnych. Z reguły falowniki pracują dość intensywnie, co zwiększa ryzyko uszkodzeń. Na awarie najbardziej narażone są urządzenia, które spełniają zadania w zakresie precyzyjnego pozycjonowania i obsługi ruchu z regulowanym momentem obrotowym. Usterki mogą jednak wynikać nie tylko z nadmiernego wyeksploatowania sprzętu, ale też nieprawidłowej obsługi, niepoprawnej konfiguracji czy niedostatecznej konserwacji. Na uszkodzenia narażone są nawet najlepsze falowniki tej marki, niezależnie od przyznanych atestów czy stopnia ochronności. W Centrum Regeneracji podejmujemy się też serwisowania innych sprzętów, takich jak panele HMI czy serwosilniki.


  Urządzenia automatyki przemysłowej

W jakich etapach odbywa się naprawa, regeneracja i serwis falowników Danfoss?

W Centrum Regeneracji serwisujemy falowniki Danfoss w sposób kompleksowy, która zapewnia skuteczne usunięcie wszelkich problemów technicznych występujących w sprzęcie tego producenta. Podejmujemy się naprawy i regeneracji zarówno modeli montowanych w szafie rozdzielczej, jak i bezpośrednio przy silniku lub naściennie. W zakres naszych usług wchodzi eliminowanie usterek rutynowych i powierzchownych, a także tych poważniejszych i wymagających większego nakładu pracy. Nasze rozwiązania efektywnie przywracają falownik do stanu pełnej sprawności, dzięki czemu może on jeszcze przez wiele lat spełniać swoje zadanie.

Bezpłatna diagnoza

Diagnostyka problemu z falownikiem Danfoss stanowi podstawę do rozwiązania problemu. Aby rozpoznać przyczyny awarii, przeprowadzamy szczegółowe oględziny i testy. Falownik jest starannie sprawdzany zarówno pod kątem zużycia komponentów, jak i analizy uszkodzeń. Pod uwagę bierzemy poprawność współpracy danego modelu z innym wyposażeniem przemysłowym w układzie automatyki, a także właściwą eksploatację przemiennika przez operatorów oraz jego właściwe podłączenie czy konfigurację. W przypadku widocznych oznak usterki diagnozę możemy postawić stosunkowo łatwo - np. na podstawie problemów z reakcją na zadanie napięcia czy braku aktywności wyświetlacza i diod. Oferujemy bezpłatną diagnostykę, którą można zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Naprawy mechaniczne

Przemienniki częstotliwości Danfoss często zmagają się z uszkodzeniami części mechanicznych. W przypadku niepoprawnej pracy tranzystorów czy modułów przyczyną mogą być np. zanieczyszczenia, przegrzanie czy wilgoć. Do takich awarii często dochodzi w wyniku niewłaściwej obsługi lub wypadku przy pracy. Przemienniki częstotliwości tej marki często są też montowane w nieodpowiednich miejscach lub użytkowane w źle dobranej temperaturze, co prowadzi do uszkodzeń układów chłodzenia, wejść cyfrowych i analogowych czy elementów systemów zabezpieczeń. W razie potrzeby możemy je zregenerować bądź też zastosować wysokiej jakości części zamienne.

Serwisowanie elektroniki

Falowniki te zmagają się też z usterkami elektroniki, a więc elementami odpowiedzialnymi za sterowanie czy obsługę. Ich awarie wynikają zwykle z obciążeń mechanicznych, które utrudniają pracę falownikowi. W takiej sytuacji zakres naszych działań jest najczęściej podyktowany indywidualną specyfikacją urządzenia, a tym samym danymi technicznymi danego modelu i jego serii. W Centrum Regeneracji z powodzeniem serwisujemy zarówno specjalistyczne, jak i uniwersalne przemienniki częstotliwości Danfoss. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem, który odpowiednie na wszelkie pytania, a także zachęcamy do skorzystania z naszych usług.