Serwis falowników Hitachi

Serwis falowników Hitachi zajmuje się naprawami różnych awarii, które występują w komponentach przemienników częstotliwości tej znanej japońskiej marki. Urządzenia te są narażone na liczne uszkodzenia części mechanicznych i elektronicznych, co dotyczy chociażby paneli, rezystorów, filtrów czy modułów. Serwisowaniu poddać można praktycznie wszystkie modele dostępne w ofercie producenta, przywracając sprzęt do stanu pełnej sprawności.

Serwis falowników Hitachi idealnie sprawdzi się w przypadku większości usterek, które mogą dotyczyć urządzeń tej firmy. Takie właśnie usługi świadczymy w naszym Centrum Regeneracji, gdzie obecnie prowadzimy też sklep o bogatym asortymencie, m.in. przekaźników, paneli HMI, sterowników PLC, zasilaczy czy styczników. Przemienniki częstotliwości marki Hitachi są projektowane z uwzględnieniem międzynarodowych norm CE czy UL, a także są bardzo dobrze zabezpieczone. Ich duża popularność wynika z zaawansowanych możliwości w zakresie sterowania wektorowego, a także kompleksowego zastosowania pod kątem napędów i układów napędowych. Aby uporać się z ich awariami, warto poprosić o wsparcie naszych specjalistów.

Problemy z przemiennikiem częstotliwości

Falowniki tej marki znajdują zastosowanie głównie w zakładach przemysłowych, co wynika z ich zaawansowania technicznego oraz solidnej konstrukcji. Modele z popularnych serii NE-S1, X200, SJ700B, WJ200, SJ700, L300P, SJ200 czy J300 odznaczają się solidną konstrukcją, przez co z powodzeniem pracują w zróżnicowanych warunkach środowiskowych. Intensywna eksploatacja podnosi jednak ryzyko usterek. Do przemienników częstotliwości szczególnie narażonych na uszkodzenia należą te, które obsługują ruch z regulowanym momentem obrotowym i odpowiadają za pozycjonowanie z dużą precyzją. Ich awarie mogą być wynikiem nie tylko postępującego zużycia, ale też niewłaściwej kalibracji, zbyt rzadkiej konserwacji czy niewłaściwej obsługi. Ryzyko uszkodzeń występuje nawet w przypadku najbardziej zaawansowanych modeli Hitachi, niezależnie od klasy ochrony czy przyznanych certyfikatów. W Centrum Regeneracji z powodzeniem naprawiamy urządzenia tej marki i pozostałych producentów, w tym silniki serwo i panele operatorskie.

Diagnostyka urządzeń

Aby rozwiązać problem z falownikiem, musimy przede wszystkim przeprowadzić odpowiednią diagnostykę. W tym celu wykonujemy dokładne oględziny i testy powierzonego nam sprzętu marki Hitachi. Urządzenie oceniamy pod kątem obecnych uszkodzeń, a także stopnia zużycia komponentów. Pod uwagę bierzemy też zgodność danego modelu z wymaganiami eksploatacyjnymi w zakładzie, poprawność jego obsługi czy odpowiednią parametryzację i podłączenie. Jeżeli oznaki awarii są łatwo dostrzegalne, diagnostyka przebiega dość łatwo. W ten sposób możemy rozpoznać chociażby utratę aktywności diod i wyświetlacza czy też brak reakcji na zadane napięcie. W Centrum Regeneracji diagnostykę wykonujemy całkowicie bezpłatnie, a na dodatek możesz ją zamówić bezpośrednio z poziomu naszej strony.
Serwis falowników Hitachi

Jakich działań wymaga serwis falowników Hitachi?

Serwis falowników Hitachi realizowany przez nasze Centrum Regeneracji jest wieloetapową usługą, w ramach której efektywnie usuwamy różne komplikacje techniczne w sprzęcie tej marki. Naprawiamy i regenerujemy zarówno modele kompaktowe, jak i zaawansowane urządzenia do kontroli napędów ze stałą lub zmienną charakterystyką obciążenia. Z powodzeniem eliminujemy najbardziej podstawowe i rutynowe usterki, a także uszkodzenia znacznie poważniejsze oraz wymagające użycia specjalistycznych technologii. W rezultacie możemy doprowadzić urządzenie do pełnej sprawności, przedłużając zarazem jego żywotność i wprowadzając dodatkowe zabezpieczenia. Zajmujemy się też naprawami wielu elementów elektroniki przemysłowej.

Komponenty mechaniczne

W konstrukcjach urządzeń marki Hitachi występuje wiele części mechanicznych, które są narażone na awarie. Do takich elementów należą chociażby moduły i tranzystory, podatne na przegrzanie, zanieczyszczenia czy kontakt z wilgocią. Komponenty te mogą ulegać uszkodzeniom w wyniku wypadku przy pracy lub niepoprawnej obsługi. Przemiennik może być też zainstalowany w niewłaściwym miejscu czy wystawiony na zbyt niską lub wysoką temperaturę, co w konsekwencji prowadzi do usterek układów chłodniczych, systemów zabezpieczeń czy wejść i wyjść cyfrowych lub analogowych.

Elementy elektroniczne

W przemiennikach tego producenta zachodzą też awarie elektroniki, czyli komponentów odpowiedzialnych za bezpośrednią obsługę czy sterowanie. Do ich uszkodzeń dochodzi zwykle w wyniku obciążeń mechanicznych, na które narażony jest falownik. O zakresie naszych działań decyduje wówczas indywidualna specyfikacja danego modelu, ze względu na zróżnicowane układy poszczególnych serii. W wielu przypadkach uszkodzone części poddajemy regeneracji bądź też korzystamy z wysokiej klasy elementów zamiennych. Zachęcamy do zapoznania się z usługami, a także kontaktu z naszymi ekspertami.