Serwis falowników Lenze

Serwis falowników Lenze pozwala na naprawę różnych usterek i awarii, które powszechnie występują w przemiennikach częstotliwości tego producenta. Modele tej marki należą do najpopularniejszych urządzeń tego rodzaju na rynku, jednak posiadają bardzo zróżnicowane specyfikacje i poziomy zabezpieczeń. W Centrum Regeneracji zajmujemy się eliminowaniem różnych uszkodzeń i nieprawidłowości w działaniu falowników Lenze, które mogą utrudnić poprawną realizację zadań związanych ze sterowaniem.

Dlaczego warto przeprowadzić profesjonalny serwis falowników Lenze?

Serwis falowników Lenze jest najlepszym sposobem na to, aby przywrócić urządzenia tej marki do stanu pełnej sprawności. Problem z ich prawidłowym funkcjonowaniem mogą dotyczyć wielu różnych komponentów konstrukcyjnych, elektronicznych czy sterujących. W ofercie firmy znajdziesz kilka serii tych urządzeń, z których każda dedykowana jest nieco innym aplikacjom. Poszczególne modele posiadają też różną moc, przez co występujące w nich problemy techniczne mogą być typowe dla wszystkich egzemplarzy lub dotyczyć jedynie niektórych przemienników częstotliwości.

Charakterystyka

Lenze to jeden z czołowych producentów komponentów napędowych oraz systemów automatyki przemysłowej. W początkowych etapach funkcjonowania, marka ta produkowała przede wszystkim silniki prądu przemiennego. Z czasem do oferty trafiły również przemienniki częstotliwości, w tym pierwszy do kontroli silników trójfazowych AC. Obecnie katalog marki jest bardzo zróżnicowany. W ich ofercie znajdziesz przemienniki dedykowane aplikacjom na różnym poziomie zaawansowania, co znacząco zwiększa ich uniwersalność. Urządzenia te znajdują zastosowanie przede wszystkim w obsłudze ruchu regulowanego momentem obrotowym i prędkością, włącznie z systemami pozycjonowania.

Najbardziej narażone na awarie modele przemienników częstotliwości

Wśród modeli zdecentralizowanych, awarie szczególnie często występują w Inverter Drives 8400 protecc oraz Inverter Drives SMVector do montażu naściennego. Problemy mogą pojawić się również w przemienniku częstotliwości Inverter Drives 8400 motec, który zamontować można także na silniku. Na uszkodzenia narażone są też falowniki dedykowane do zabudowy w szafie rozdzielczej. W dużym stopniu wiąże się to z nich niższym stopniem ochrony, który w zależności od modelu wynosi IP20 lub IP30. Jako przykład posłużyć może popularny serwofalownik i950, przeznaczony do pracy z maszynami manipulującymi oraz pakującymi. Wiele awarii występuje też w modelu 9400 HighLine, który pozwala na realizację aplikacji związanych z nawijaniem. Od potencjalnych usterek nie są wolne także modele i510 Inverter Drives SMVector oraz Inverter Drives 8400 w wariantac TopLine, HighLine, StateLine i BaseLine.

Zespół naprawiający falownik

Kiedy warto zdecydować się na serwis falowników Lenze w Centrum Regeneracji?

Serwis falowników Lenze może być konieczny w przypadku praktycznie wszystkich modeli tej marki, które przestają działać prawidłowo. Przemienniki częstotliwości tego producenta to urządzenia zarówno do zabudowy w szafie rozdzielczej, jak i zdecentralizowane. Ich intensywne użytkowanie prowadzi niestety do występowania wielu awarii, których nie da się wyeliminować samodzielnie. Wiele rozwiązań napędowych marki ulega też stopniowemu zużyciu, przez co konieczna może się okazać wymiana poszczególnych komponentów.

Typowe problemy

W przemiennikach częstotliwości tej firmy uszkodzeniom ulegają elementy mocy, takie jak tranzystory oraz moduły IGBT. Objawem usterek mogą być przebicia w mostku. Przemienniki tego producenta bardzo źle znoszą także zalanie wodą czy nadmierne zanieczyszczenie pyłami. Wiele uszkodzeń dotyczy układu zasilania, który ulega awariom na skutek wyschnięcia kondensatorów. Problematyczne bywa przegrzanie urządzenia, do którego dochodzi pod wpływem instalacji oraz użytkowania urządzenia w niewłaściwym miejscu, np. o zbyt wysokiej temperaturze roboczej. Usterki sporadycznie mogą się pojawiać także na wejściu przemiennika częstotliwości, modułach cyfrowych i analogowych czy w systemach chłodzenia bazujących na wentylatorach. Najbardziej wymagające w serwisowaniu są komponenty odpowiedzialne za sterowanie pracą, czyli elementy elektroniki. Ich uszkodzenia mogą występować pod wpływem nadmiernych obciążeń mechanicznych, do czego nierzadko dochodzi w warunkach przemysłowych.

Nasza oferta

W Centrum Regeneracji jesteśmy w stanie naprawić każdy przemiennik częstotliwości firmy Lenze. Posiadamy profesjonalne zaplecze techniczne oraz duże doświadczenie w serwisowaniu falowników różnych producentów. Przed rozpoczęciem naprawy przeprowadzamy kompleksową diagnostykę, dzięki czemu trafnie rozpoznajemy przyczyny problemu i podejmujemy najkorzystniejszą decyzję serwisową. Wszystkie usługi realizujemy zgodnie z dokumentacją techniczną i zaleceniami producenta, co daje gwarancję bezpieczeństwa i fachowej naprawy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.