Kategorie produktów
Zamknij

Siemens LOGO!

Siemens LOGO! należą do najprostszych, a zarazem najbardziej funkcjonalnych systemów PLC tego popularnego producenta. Sterowniki te charakteryzują się modułową budową, co pozwala na łatwą rozbudowę CPU o dodatkowe moduły wejść i wyjść. W naszym sklepie internetowym oferujemy nie tylko jednostki centralne i rozszerzenia LOGO!, ale też dodatkowe akcesoria oraz kompletne zestawy startowe.

Czym wyróżnia się sterownik Siemens LOGO!?
Siemens LOGO! to seria obejmująca sterowniki dedykowane zastosowaniom przemysłowym i szeroko rozumianej automatyce budynkowej. Do ich programowania służy dedykowana platforma LOGO! Soft Comfort. Sterownik posiada też wyświetlacz i zestaw przycisków, co pozwala na intuicyjną i szybką obsługę.

Łatwa rozbudowa
W naszej ofercie znajdziesz też wiele modułów rozszerzeń, które pozwalają na rozbudowę podstawowych funkcjonalności tego sterownika. Jednostki centralne PLC z tej serii są przystosowane do podłączania nawet do 20 wyjść binarnych i 24 wejść binarnych, a także do 8 wejść analogowych i 8 wyjść analogowych. Takie rozwiązanie pozwala na wykorzystanie sterownika LOGO! w licznych zastosowaniach. Dla urządzeń tych dostępne są również inne moduły rozszerzeń, w tym dedykowane aplikacjom do regulacji temperatury oraz podłączania dedykowanych czujników. Sterownik możesz rozbudować również o moduły komunikacyjne, których zastosowanie umożliwi połączenie jednostki centralnej z innymi systemami i urządzeniami.

Intuicyjne programowanie
Jako narzędzie do tworzenia i edycji programów służy oprogramowanie inżynierskie LOGO! Soft Comfort. Ze względu na przyjazny interfejs, platforma ta pozwala na wygodne i szybkie łączenie ze sobą bloków funkcyjnych. Oprogramowanie w odpowiedniej wersji może też odczytywać programy wcześniej przygotowane dla sterownika. Zaletą tego systemu jest zintegrowana funkcja kreowania dokumentacji podwykonawczej projektu. Z uwagi na zintegrowany symulator, poprawność stworzonych programów da się zweryfikować nawet bez bezpośredniego dostępu do sterownika.

Dlaczego warto wybrać sterownik Siemens LOGO!?
Siemens LOGO! wyróżnia się nowoczesną konstrukcją. Jednostka centralna jest wyposażona w ekran, który wyświetla dużą ilość znaków i pozwala na zmianę koloru podświetlenia. Sterowniki posiadają też port Ethernet pozwalający na szybką i wygodną komunikację z innymi PLC czy panelami operatorskimi HMI. Na uwagę zasługuje ponadto wbudowany serwer sieciowy, za pośrednictwem którego możesz sterować podstawowymi jednostkami w sieci internetowej oraz WLAN. Sterowniki te zawdzięczają swoje efektywne działanie błyskawicznej analizie danych przez procesor, który natychmiastowo przesyła zaprogramowane komendy do elementów wyposażenia.

Zróżnicowana specyfikacja techniczna
LOGO! to sterownik, który występuje w wielu wariantach zasilania – zarówno 12/24 V DC czy 24 V DC, jak i 115/240 V AC/DC. W naszej ofercie znajdziesz modele z wbudowanym panelem, a także warianty bez niego. Do urządzeń z tej serii pasuje też zewnętrzny panel tekstowy LOGO! TD, który pozwala na wyświetlanie informacji na drzwiach szafy sterowniczej. Zestawy startowe LOGO! dostępne w naszej ofercie mogą występować w wersji z samym sterownikiem, jak i dodatkowo panelem operatorskim. Produkty z tej serii występują w generacjach …BA6 oraz …B6, między którymi istnieją znaczące różnice. Informacji na ten temat może udzielić nasz dział handlowy. Zapraszamy do kontaktu, a także sprawdzenia naszej oferty w tej kategorii.

Wyświetlanie 1–16 z 107 wyników